Ενδεικτικό Ωρολόγιο Πρόγραμμα Αγώνων, Σειρές και Αποτελέσματα

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου 2022
Σειρές
8:30Προθέρμανση
9:30800 ΕΛΕΥΘΕΡΟ αγοριών (12 ετών)
9:45800 ΕΛΕΥΘΕΡΟ κοριτσιών (12 ετών)
10:0250 ΥΠΤΙΟ αγοριών (9-12 ετών)
10:3250 ΥΠΤΙΟ κοριτσιών (9-12 ετών)
11:07200 ΠΡΟΣΘΙΟ αγοριών (11-12 ετών)
11:23200 ΠΡΟΣΘΙΟ κοριτσιών (11-12 ετών)
11:43Διάλειμμα 15’ – Προθέρμανση
12:03100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ αγοριών (10-12 ετών)
12:53100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ κοριτσιών (10-12 ετών)
13:46400 ΜΙΚΤΗ AT. Αγοριών (12 ετών)
13:53400 ΜΙΚΤΗ AT. Κοριτσιών (12 ετών)
14:01Διάλειμμα 15’ – Προθέρμανση
14:21100 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ αγοριών (11-12 ετών)
14:30100 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ κοριτσιών (11-12 ετών)
14:36200 ΥΠΤΙΟ αγοριών (11-12 ετών)
14:48200 ΥΠΤΙΟ κοριτσιών (11-12 ετών)
15:01Διάλειμμα 15’ – Προθέρμανση
15:2150 ΕΛΕΥΘΕΡΟ αγοριών (9-12 ετών)
15:5750 ΕΛΕΥΘΕΡΟ κοριτσιών (9-12 ετών)
16:3250 ΠΡΟΣΘΙΟ αγοριών (9-12 ετών)
17:0750 ΠΡΟΣΘΙΟ κοριτσιών (9-12 ετών)
8×50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ MIXED Αγοριών – Κοριτσιών
17:42Τέλος Αγωνιστικής Ημέρας
Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2022
Σειρές
8:30Προθέρμανση
9:30400 ΕΛΕΥΘΕΡΟ αγοριών (11-12 ετών)
9:51400 ΕΛΕΥΘΕΡΟ κοριτσιών (11-12 ετών)
10:0650 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ αγοριών (9-12 ετών)
10:2250 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ κοριτσιών (9-12 ετών)
10:38200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ αγοριών (10-12 ετών)
11:06200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ κοριτσιών (10-12 ετών)
11:42Διάλειμμα 15’ – Προθέρμανση
12:02100 ΥΠΤΙΟ αγοριών(10-12 ετών)
12:17100 ΥΠΤΙΟ κοριτσιών(10-12 ετών)
12:37100 ΠΡΟΣΘΙΟ αγοριών(10-12 ετών)
13:04100 ΠΡΟΣΘΙΟ κοριτσιών(10-12 ετών)
13:37200 ΜΙΚΤΗ AT. Αγοριών(10-12 ετών)
13:50200 ΜΙΚΤΗ AT. Κοριτσιών(10-12 ετών)
14:08Τελευταίες Απονομές – Τελετή Λήξης 15’

ΠΡΟΣΟΧΗ: Το πρόγραμμα είναι ενδεικτικό και υπάρχει περίπτωση να υπάρχουν καθυστερήσεις, αλλά και περιπτώσεις αγωνισμάτων, στα οποία μετά και τις τελευταίες διαγραφές, που ενδεχομένως θα αρχίσουν νωρίτερα. Γι’ αυτό παρακαλούμε οι κολυμβητές/τριες να επικοινωνούν με τους/τις προπονητές/τριές τους για να είναι έγκαιρα έτοιμη/ες να αγωνιστούν.

Παράλληλα θα υπάρχει δυνατότητα για προθέρμανση στις διαδρομές 1-2 της μεσαίας 50άρας πισίνας (Ρ4). Επίσης από τις 16:00 του Σαββάτου και στην κλεισή 25άρα (Ρ3).

Η ΡΟΗ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΔΕ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ.

Σήμερα στις 4μμ στο ΟΑΚΑ υποδεχόμαστε τους Ολυμπιονίκες

Στις 4μμ αναμένεται να φτάσουν στο κλειστό κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ οι Αμερικανοί Ολυμπιονίκες, Ryan Lochte και Michael Andrew, προκειμένου να αγωνιστούν στο Star Event που διοργανώνεται στο πλαίσιο του 6ου Τροπαίου Παναθηναϊκός TYR.

Πλήθος από κολυμβητές και κολυμβήτριες αναμένεται να προσέλθουν για να συνομιλήσουν μαζί τους και να πάρουν αυτόγραφο.

Ο Ράιαν και ο Μίκαελ θα υπογράψουν αυτόγραφα στα περίπτερα της ΤΥR που βρίσκονται μέσα στον αγωνιστικό χώρο της πισίνας.

Αυτόγραφα θα υπογράψουν σε διπλανό περίπτερο του ΠΑΟ και οι κορυφαίοι της Ελληνικής κολύμβησης του Παναθηναϊκού Νόρα Δράκου, Άννα Ντουντουνάκη, Χρήστος Κατραντζής και Κρίστιαν Γκολομέεβ.

(Παρακαλούμε να τηρηθεί η τάξη. Όλοι και όλες θα πάρουν)

@panathinaikos_1908
@panathinaikos.aquatics
@tyrgreece
@tyrsport
@perifereia_attikis
@oaka.official
@ryanlochte
@swimmermichael
@anna.ntountounaki
@noradrakou
@kristian_gkolomeev
@chriskatrantzis

SUNDAY 04.12.2022

Warm UP9:00 50 Breaststroke Μen Β 11
Central Pool P19:14 50 Breaststroke Women Β 14
07:45 – 08:459:31 100 Freestyle Men Β 41
 10:42 100 Freestyle Women Β 40
Outdoor Pool P411:52 200 Medley Men B 10
All Day12:22 200 Medley Women B 7
 12:50 100 Fly Men B 12
25m Indoor Pool P313:13 100 Fly Women B 8
All Day13:29 200 Breaststroke Men B 6
 13:47 200 Breaststroke Women B 7
VC = Victory Ceremony14:11 100 Backstroke Men Β 12
 14:35 100 Backstroke Women Β 15
 15:30 Break 10′ 1
 15:40 4Χ50 FREESTYLE MEN PERF. #7 1
 15:45 800 Freestyle Women  2
 16:09 800 Freestyle Men 2
   VC 800 Freestyle Women  
   VC 800 Freestyle Men  
 16:33 Break 10′ 1
 16:43 4Χ50 FREESTYLE WOMEN PERF. #8 1
 16:48 50 Breaststroke Men Α 6
 16:54 50 Breaststroke Women Α 6
 17:00 100 Freestyle Men Α 3
   VC 50 Breaststroke Men  
 17:06 100 Freestyle Women Α 3
   VC 50 Breaststroke Women  
 17:12 200 Medley Men Α 3
   VC 100 Freestyle Men   
 17:21 200 Medley Women Α 3
   VC 100 Freestyle Women  
 17:30 100 Fly Men A 3
   VC 200 Medley Men  
 17:36 100 Fly Women A 3
   VC 200 Medley Women  
 17:42 200 Breaststroke Men A 3
   VC 100 Fly Men  
 17:51 200 Breaststroke Women A 3
   VC 100 Fly Women  
 18:00 100 Backstroke Men A 3
   VC 200 Breaststroke Men  
 18:06 100 Backstroke Women A 3
   VC 200 Breaststroke Women  
   VC 100 Backstroke Men  
   VC 200 Breaststroke Men  
8:49:3518:12 Session End 241
ΠΡΟΣΟΧΗ το Ωρολόγιο Πρόγραμμα είναι ενδεικτικό και μπορεί να υπάρχουν αποκλίσεις στους χρόνους

SATURDAY 03.12.2022 Star Event Session

Warm UP16:30 Warming UP (Indoor Pool P1)  
Central Pool P117:45 50 FREESTYLE MEN SE 1
16:15 – 17:3017:50 50 SWIMMERS DISABILITY SE 1
 17:55 100 Breaststroke Women A 3
Outdoor Pool P418:01 100 Breaststroke Μen A 3
From 16:0018:07 CHEERLEADING PERF. #1 1
 18:10 50 FREESTYLE WOMEN SE 1
25m Indoor Pool P318:15 200 MEDLEY MEN SE 1
From 16:0018:20 VC 50 SWIMMERS DISABILITY SE 1
 18:25 VC FREESTYLE MEN SE 1
VC = Victory Ceremony18:30 50 Backstroke Women A 6
   VC 100 Breaststroke Women  
 18:36 50 Backstroke Men A 6
   VC 100 Breaststroke Μen  
 18:42 CHEERLEADING PERF. #2 1
 18:45 50 FLY WOMEN SE 1
 18:50 50 BREASTSTROKE MEN SE 1
 18:55 VC 50 FREESTYLE WOMEN SE 1
 19:00 VC 200 MEDLEY MEN SE 1
 19:05 50 Fly Women A 6
   VC 50 Backstroke Women  
 19:11 50 Fly Men A  6
   VC 50 Backstroke Men  
 19:17 CHEERLEADING PERF. #3 1
 19:20 50 BREASTSTROKE WOMEN SE 1
 19:25 50 BACKSTROKE MEN SE 1
 19:30 VC 50 FLY WOMEN SE 1
 19:35 VC 50 BREASTSTROKE MEN SE 1
 19:40 50 Freestyle Women A 6
   VC 50 Fly Women  
 19:46 50 Freestyle Men A 6
   VC 50 Fly Men  
 19:52 CHEERLEADING PERF. #4 1
 19:55 50 BACKSTROKE WOMEN SE 1
 20:00 50 FLY MEN SE 1
 17:30 CHEERLEADING PERF. #5 1
 20:05 4×50 MEDLEY MIXED PERF. #6 1
 20:10 VC 50 BREASTSTROKE WOMEN SE 1
 20:15 VC 50 BACKSTROKE MEN SE 1
 20:20 VC 50 BACKSTROKE WOMEN SE 1
 20:25 VC 50 FLY MEN SE 1
 20:30 VC 4×50 MEDLEY MIXED PERF. #6 1
   VC 50 Freestyle Women   
   VC 50 Freestyle Men  
2:53:0020:35 Session End 69
ΠΡΟΣΟΧΗ το Ωρολόγιο Πρόγραμμα είναι ενδεικτικό και μπορεί να υπάρχουν αποκλίσεις στους χρόνους

SATURDAY 03.12.2022 – Morning Session

Warm UP9:00 200 Freestyle Women Β 24
Central Pool P110:08 200 Freestyle Men Β 27
07:45 – 08:4511:24 200 Fly Women Β 0
 11:24 200 Fly Men Β 3
Outdoor Pool P411:33 100 Breaststroke Women Β 16
From 08:00 – 13:0012:05 100 Breaststroke Men Β 15
Lanes 1-412:35 50 Backstroke Women Β 14
 12:52 50 Backstroke Men Β 11
25m Indoor Pool P313:06 50 Fly Women Β 16
From 14:3013:25 50 Fly Men Β 19
 13:48  1
VC = Victory Ceremony13:53 400 Freestyle Women  4
 14:15 400 Freestyle Men  4
   VC 400 Freestyle Women  
 14:35 200 Backstroke Women Α 3
   VC 400 Freestyle Men  
 14:44 200 Backstroke Men Α 3
 14:53 200 Fly Women Α 3
 15:02 200 Fly Men Α 3
 15:11 200 Freestyle Women Α 3
 15:20 200 Freestyle Men Α 3
   VC 200 Backstroke Women  
   VC 200 Backstroke Men  
   VC 200 Fly Women  
   VC 200 Fly Men  
   VC 200 Freestyle Women  
   VC 200 Freestyle Men  
6:28:3015:28 Session End 185
ΠΡΟΣΟΧΗ το Ωρολόγιο Πρόγραμμα είναι ενδεικτικό και μπορεί να υπάρχουν αποκλίσεις στους χρόνους

FRIDAY 02.12.2022


Warm UPTimeEvent Heats
Central Pool P116:00 1500 Freestyle Men  2
14:45 – 15:4516:40 1500 Freestyle Women  1
 17:00 400 Medley Men  2
Outdoor Pool P4  VC 1500 Freestyle Men  
15:45 – 19:0017:11 400 Medley Women  2
Lanes 5-8  VC 1500 Freestyle Women  
 17:22 50 Freestyle Men Β 28
VC = Victory Ceremony  VC 400 Medley Men  
   VC 400 Medley Men  
 17:53 50 Freestyle Women Β 28
 18:24 200 Backstroke Men Β 6
 18:42 200 Backstroke Women  Β 7
3:03:3519:03 Session End 82
ΠΡΟΣΟΧΗ το Ωρολόγιο Πρόγραμμα είναι ενδεικτικό και μπορεί να υπάρχουν αποκλίσεις στους χρόνους