Το κολυμβητήριο των αγώνων σε λειτουργία…



ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

Τόκιο: Γενική Πρόβα
  • ΕΡΤ 1: 14:00 – 17:00 ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ (Ζ)
  • ΕΡΤ 1: 22:00 – 01:00 ΤΕΛΕΤΗ ΕΝΑΡΞΗΣ (E)


ΣΑΒΒΑΤΟ 24 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

  • ΕΡΤ 3: 13:00-15:30 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 1Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ (Ζ)
    • 13.02 Παπαστάμος Απόστολος (400μ Μ. Ατομική)
    • 13.28 Ντουντουνάκη Άννα (100μ πεταλούδα)
    • 13.48 Εγγλεζάκης Κων / νος (400μ ελεύθερο)
  • ΕΡΤ 1: 17:00-18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ
  • ΕΡΤ 1: 18:15-19:00 ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΚΙΟ – TEAM HELLAS
  • ΕΡΤ 1: 19:00-21:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)


ΚΥΡΙΑΚΗ 25 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

  • ΕΡΤ 3: 04:30-06:30 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 2Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)
    • 04.30 Τελικός Μ. Ατομική Ανδρών
    • 04.40 Ημιτελικοί 100μ πεταλούδα Γυναικών
    • 04.52 Τελικός 400μ Ελεύθερο Ανδρών
  • ΕΡΤ 3: 13:00-15:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 2Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ (Ζ) Λ: 15:30
    • 13.22 Μάρκος Δημήτρης (200μ ελεύθερο)
    • 14.19 Χρήστου Απόστολος (100μ ύπτιο)
    • 15.10 Γκολομέεβ Κρίστιαν, Χρήστου Απόστολος, Βαζαίος Ανδρέας, Μελαδίνης Οδυσσέας (4χ100μ ελεύθερο)
  • ΕΡΤ 1: 10:00-12:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 2Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)
  • ΕΡΤ 1: 17:00-18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ
  • ΕΡΤ 1: 18:15-19:00 ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΚΙΟ – TEAM HELLAS
  • ΕΡΤ 1: 19:00-21:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)


ΔΕΥΤΕΡΑ 26 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

  • ΕΡΤ 3: 04:30-06:45 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 3Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)
    • 04.30 Τελικός 100μ πεταλούδα Γυναικών
    • 04.37 Ημιτελικοί 200μ ελεύθερο Ανδρών
    • 05.31 Ημιτελικοί 100μ ύπτιο Ανδρών
    • 06.05 Τελικός 4χ100μ ελεύθερο Ανδρών
  • ΕΡΤ 1: 10:00-12:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 3Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)
  • ΕΡΤ 3: 13:00-15:30 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 3Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ (Ζ)
  • ΕΡΤ 1: 17:00-18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ
  • ΕΡΤ 1: 19:00-21:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)


ΤΡΙΤΗ 27 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

  • ΕΡΤ 3: 04:30-06:20 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 4Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)
    • 04.59 Τελικός 100μ ύπτιο Ανδρών
  • ΕΡΤ 1: 10:00-12:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 4Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)
  • ΕΡΤ 3: 13:00-15:30 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 4Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ (Ζ)
    • 13.02 Χρήστου Απόστολος – Νικόλας Αντωνίου (Κύπρος)(100μ ελεύθερο)
    • 14.37 Εγγλεζάκης Κων / νος & Μάρκος Δημήτρης (800μ ελεύθερο)
  • ΕΡΤ 1: 17:00-18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ
  • ΕΡΤ 1: 18:00-19:00 ΔΕΛΤΙΟ ΕΙΔΗΣΕΩΝ
  • ΕΡΤ 1: 19:00-21:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)


ΤΕΤΑΡΤΗ 28 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

  • ΕΡΤ 3: 04:30-06:45 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 5Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)
  • ΕΡΤ 1: 10:00-12:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 5Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)
  • ΕΡΤ 3: 13:00-15:30 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 5Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ (Ζ)
    • 14.15 Βαζαίος Ανδρέας & Παπαστάμος Απόστολος (200μ Μ. Ατομική)
  • ΕΡΤ 1: 17:00-18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ


ΠΕΜΠΤΗ 29 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

  • ΕΡΤ 3: 04:30-07:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 6Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)
    • 04.30 Τελικός 800μ ελεύθερο Ανδρών
  • ΕΡΤ 1: 10:00-12:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 6Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)
  • ΕΡΤ SPORTS: 13:00-13:30 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 6Η ΜΕΡΑ (Ζ)
  • ΕΡΤ 3: 13:30-15:30 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 6Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ (Ζ) Ε: 13:00
    • 14.28 Μερετσόλιας Κώστας, Δράκου Νόρα, Χρήστου Απόστολος, Ντουντουνάκη Άννα (4χ100μ Μικτή Ομαδική MIXED)
  • ΕΡΤ 1: 17:00-18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ
  • ΕΡΤ 1: 19:00-21:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)


ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 30 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

  • ΕΡΤ 3: 04:30-06:15 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 7Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)
    • 05.16 Τελικός 200μ Μ. Ατομική Ανδρών
  • ΕΡΤ 1: 10:00-12:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 7Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)
  • ΕΡΤ 3: 13:00-15:30 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 7Η ΜΕΡΑ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΟΙ (Ζ)
    • 13.02 Γκολομέεβ Κρίστιαν Νικόλας Αντωνίου (Κύπρος) (50μ ελεύθερο)
    • 15.50 Μακρυγιάννης Βαγγέλης, Μερετσόλιας Κώστας, Βαζαίος Ανδρέας, Χρήστου Απόστολος (4χ100μ Μ. Ομαδική)
  • ΕΡΤ 1: 17:00-18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ
  • ΕΡΤ 1: 19:00-21:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)


ΣΑΒΒΑΤΟ 31 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

  • ΕΡΤ 3: 04:30-06:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 8Η ΜΕΡΑ – ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)
    • 05.11 Ημιτελικοί 50μ ελεύθερο Ανδρών
    • 05.43 Τελικός 4χ100μ Μ. Ομαδική MIXED)
  • ΕΡΤ 1: 10:00-12:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 8Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)
  • ΕΡΤ 1: 17:00-18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ
  • ΕΡΤ 1: 19:00-21:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)



ΚΥΡΙΑΚΗ 1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021

  • ΕΡΤ 3: 04:30-06:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 9Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ζ)
    • 04.30 Τελικός 50μ ελεύθερο Ανδρών
    • 05.36 Τελικός 4χ100μ Μ. Ομαδική Ανδρών

  • ΕΡΤ 1: 10:00-12:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 9Η ΜΕΡΑ ΤΕΛΙΚΟΙ (Ε)
  • ΕΡΤ 1: 17:00-18:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΠΕΡΙΛΗΨΗ ΗΜΕΡΑΣ
  • ΕΡΤ 1: 19:00-21:00 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΕΚΠΟΜΠΗ (Ζ)


5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ / OPEN WATER

Κοζομπόλης – Κυνηγάκης

  • ΕΡΤ 2: 00:30-03:00 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΝΕΡΟΥ 10ΧΛΜ ΑΝΔΡΩΝ (Ζ)
    • 00.30 Κυνηγάκης Άλκης (10χλμ)
  • ΕΡΤ 2: 09:00-09:30 ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ΑΝΟΙΧΤΟΥ ΝΕΡΟΥ (Ε)

Πηγές: ΔΤ ΚΟΕ