Αφίσα Πρωταθλήματος: Βασίλης Πολύζος (ΚΟΕ)


Στο κλειστό Κολυμβητήριο του ΟΑΚΑ και το Ποσειδώνιο κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης, διεξάγεται το επόμενο 6ήμερο (14-19 Ιουλίου) το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών στην Κολύμβηση.

Αρχικά (14-16/7) με τις Κατηγορίες Παμπαίδων – Παγκορασίδων Α’, Β’ και στη συνέχεια (17-19/7) με τις Κατηγορίες Παίδων – Κορασίδων και Εφήβων – Νεανίδων. Συνολικά, σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη, μετέχουν 2.700 κολυμβητές / τριες από 160 σωματεία όλης της χώρας.

Οι αγώνες που, στην Αθήνα αφορούν τα σωματεία της Νότιας Ελλάδας και στη Θεσσαλονίκη της Βόρειας, θα διεξαχθούν με το μορφή των τελικών σειρών και της ενιαιοποίησης των επιδόσεων τους.

Οι αγώνες, τόσο στο ΟΑΚΑ όσο και το Ποσειδώνιο, αρχίζουν στις 09.00 και 18.00, πλην των ημερών 16/7 και 19/7 που η έναρξη το απόγευμα θα είναι 17.00.

Οι συμμετοχές και το πρόγραμμα αγώνων:

Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κατηγοριών θα μεταδοθεί απευθείας από το Κανάλι της ΚΟΕ στο Youtube, ενώ θα υπάρχει και live ανάρτηση των αποτελεσμάτων στην Ιστοσελίδα της Ομοσπονδίας.

ΚΟΕ TV

Οι αγώνες διεξάγονται χωρίς θεατές και στη βάση του σχετικού Υγειονομικού Πρωτοκόλλου για covid – 19.

Οδηγίες Πανελλήνιων Πρωταθλημάτων Αναπτυξιακών Ηλικιών


Οι 24 εν ενεργεία κολυμβητές & κολυμβήτριες που έχουν διψήφιο αριθμό Χρυσών μεταλλίων (Πανελλήνιες νίκες) σε Πανελλήνια Πρωταθλήματα Κατηγοριών (Ε, Ν, Π, Κ, ΠΑΜΠ Α, ΠΑΓΚ Α, ΠΑΜΠ Β, ΠΑΓΚ Β) είναι οι παρακάτω:

Το Τοπ 10:

  • 1. ΒΑΖΑΙΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ 17 Χρυσά 6 Εφήβων, 6 Παίδων, 3 Παμπαίδων Α, 2 Παμπαίδων Β.
  • 2. ΣΟΦΙΑΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 16 Χρυσά 6 Εφήβων, 6 Παίδων, 2 Παμπαίδων Α, 2 Παμπαίδων Β.
  • 3. ΠΑΠΑΣΤΑΜΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 16 Χρυσά 5 Εφήβων, 5 Παίδων, 3 Παμπαίδων Α, 3 Παμπαίδων Β.
  • 4. ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ 15 Χρυσά 4 Νεανίδων, 5 Κορασίδων, 3 Παγκορασίδων Α, 3 Παγκορασίδων Β.
  • 5. ΚΑΤΡΑΝΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 14 Χρυσά 4 Εφήβων, 4 Παίδων, 3 Παμπαίδων Α, 3 Παμπαίδων Β.
  • 6. ΚΟΥΤΣΟΥΒΕΛΗ ΕΛΕΝΗΑΝΝΑ 14 Χρυσά 5 Νεανίδων, 5 Κορασίδων, 2 Παγκορασίδων Α, 2 Παγκορασίδων Β.
  • 7. ΣΑΧΑ ΙΩΑΝΝΑ 14 Χρυσά 3 Νεανίδων, 5 Κορασίδων, 3 Παγκορασίδων Α, 3 Παγκορασίδων Β.
  • 8. ΜΠΟΛΑΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 13 Χρυσά 6 Εφήβων, 4 Παίδων, 3 Παμπαίδων Α, 0 Παμπαίδων Β.
  • 9. ΛΕΜΠΛ ΗΛΕΚΤΡΑΒΑΡΒΑΡΑ 13 Χρυσά 5 Νεανίδων, 6 Κορασίδων, 2 Παγκορασίδων Α, 0 Παγκορασίδων Β.
  • 10. ΔΑΜΑΣΙΩΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ 13 Χρυσά 3 Νεανίδων, 4 Κορασίδων, 3 Παγκορασίδων Α, 3 Παγκορασίδων Β.

και συνεχίζουμε…

  • 11. ΜΥΛΩΝΑΣ ΦΩΤΙΟΣ 12 Χρυσά 4 Εφήβων, 3 Παίδων, 3 Παμπαίδων Α, 2 Παμπαίδων Β.
  • 12. ΚΟΝΤΟΓΕΩΡΓΟΥ ΕΛΕΝΗ 12 Χρυσά 3 Νεανίδων, 5 Κορασίδων, 2 Παγκορασίδων Α, 2 Παγκορασίδων Β.
  • 13. ΜΕΤΣΙΟΥ ΦΩΤΕΙΝΗ 12 Χρυσά 7 Νεανίδων, 2 Κορασίδων, 1 Παγκορασίδων Α, 2 Παγκορασίδων Β.
  • 14. ΡΑΠΤΗΣ ΠΑΡΙΣ 11 Χρυσά 3 Εφήβων, 3 Παίδων, 2 Παμπαίδων Α, 3 Παμπαίδων Β.
  • 15. ΖΟΥΜΠΟΥΛΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 11 Χρυσά 1 Εφήβων, 4 Παίδων, 3 Παμπαίδων Α, 3 Παμπαίδων Β.
  • 16. ΚΑΡΑΝΤΑΚΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 11 Χρυσά 4 Νεανίδων, 3 Κορασίδων, 2 Παγκορασίδων Α, 2 Παγκορασίδων Β.
  • 17. ΜΠΑΚΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗΣΤΑΥΡΟΥΛΑ 11 Χρυσά 3 Νεανίδων, 3 Κορασίδων, 3 Παγκορασίδων Α, 2 Παγκορασίδων Β.
  • 18. ΜΑΥΡΑΝΤΖΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗΜΑΡΙΑ 11 Χρυσά 6 Νεανίδων, 2 Κορασίδων, 1 Παγκορασίδων Α, 2 Παγκορασίδων Β.
  • 19. ΣΤΑΜΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 11 ΧΡΥΣΑ 3 Εφήβων, 2 Παίδων, 3 Παμπαίδων Α, 3 Παμπαίδων Β.
  • 20. ΚΑΧΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ 11 ΧΡΥΣΑ 3 Εφήβων, 4 Παίδων, 2 Παμπαίδων Α, 2 Παμπαίδων Β.
  • 21. ΧΡΗΣΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ 10 Χρυσά 6 Εφήβων, 4 Παίδων, 0 Παμπαίδων Α, 0 Παμπαίδων Β.
  • 22. ΜΟΥΖΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 10 Χρυσά 4 Εφήβων, 3 Παίδων, 2 Παμπαίδων Α, 1 Παμπαίδων Β.
  • 23. ΒΕΛΙΑΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 10 Χρυσά 0 Εφήβων, 5 Παίδων, 2 Παμπαίδων Α, 3 Παμπαίδων Β.
  • 24. ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΙΩΑΝΝΑ 10 ΧΡΥΣΑ 3 Νεανίδων, 1 Κορασίδων, 3 Παγκορασίδων Α, 3 Παγκορασίδων Β.
Στατιστικά δεδομένα: Βάιος Χάρμπας / Πηγή ειδήσεων: ΚΟΕ – ΝβΧ