Το 4o Τρόπαιο κολύμβησης Παναθηναϊκού Α.Ο.

 

  Προαγωνιστικών κατηγοριών 9-12 ετών

 

 

  Συμμετοχές (Οι συμμετοχές ενδέχεται να αλλάξουν μετά τις διαγραφές

   Πρόγραμμα και Αποτελέσματα

Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2020

 

Κυριακή 26 Ιανουαρίου 2020

 

 

 

 

 

 

Σειρές

(Α’ Ενότητα)

 

Σειρές

(Γ’ Ενότητα)

10:00

800 ΕΛΕΥΘΕΡΟ αγοριών (12 ετών) / Σ:1

 

10:00

50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ αγοριών (9-12 ετών) / Σ:8

 

10:12

800 ΕΛΕΥΘΕΡΟ κοριτσιών (12 ετών) / Σ:2

 

10:20

50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ κοριτσιών (9-12 ετών) / Σ:9

10:36

50 ΥΠΤΙΟ αγοριών (9-12 ετών) / Σ:17

 

10:40

200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ αγοριών (10-12 ετών) / Σ:8

10:56

50 ΥΠΤΙΟ κοριτσιών (9-12 ετών) / Σ:19

 

11:15

200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ κοριτσιών (10-12 ετών) / Σ:5

11:20

200 ΠΡΟΣΘΙΟ αγοριών(11-12 ετών) / Σ:3

 

11:35

100ΥΠΤΙΟ αγοριών(10-12 ετών) / Σ:8

11:32

200 ΠΡΟΣΘΙΟ κοριτσιών(11-12 ετών) / Σ:4

 

11:55

100ΥΠΤΙΟ κοριτσιών(10-12 ετών) / Σ:10

11:48

100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ αγοριών(10-12 ετών) / Σ:23

 

12:20

100 ΠΡΟΣΘΙΟ αγοριών(10-12 ετών) / Σ:7

12:38

100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ κοριτσιών(10-12 ετών) / Σ:17

 

12:40

100 ΠΡΟΣΘΙΟ κοριτσιών(10-12 ετών) / Σ:9

13:15

400 ΜΙΚΤΗ AT. Αγοριών (12 ετών) / Σ:1

 

13:05

200 ΜΙΚΤΗ AT. Αγοριών(10-12 ετών) / Σ:6

13:22

400 ΜΙΚΤΗ AT. Κοριτσιών (12 ετών) / Σ:1

 

13:30

200 ΜΙΚΤΗ AT. Κοριτσιών(10-12 ετών) / Σ:5

 

 

 

 

13:30

 

Διάλειμμα 60’

 

13:50

 

Τέλος Αγωνιστικής Ημέρας

 

 

Σειρές

(Β’ Ενότητα)

14:00

 

Τελευταίες Απονομές - Τελετή Λήξης 15’

 

14:30

100 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ αγοριών(11-12 ετών) / Σ:3

 

 

 

14:40

100 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ κοριτσιών(11-12 ετών) / Σ:3

 

 

 

14:50

200 ΥΠΤΙΟ αγοριών(11-12 ετών) / Σ:4

 

 

 

15:07

200 ΥΠΤΙΟ κοριτσιών(11-12 ετών) / Σ:4

 

 

 

15:25

 

Τελετή Έναρξης 20’

 

 

 

15:45

50     ΕΛΕΥΘΕΡΟ αγοριών (9-12 ετών) / Σ:25

 

 

 

16:15

50     ΕΛΕΥΘΕΡΟ κοριτσιών (9-12 ετών) / Σ:23

 

 

 

16:45

50     ΠΡΟΣΘΙΟ αγοριών (9-12 ετών) / Σ:12

 

 

 

17:10

50     ΠΡΟΣΘΙΟ κοριτσιών (9-12 ετών) / Σ:13

 

 

 

17:35

400 ΕΛΕΥΘΕΡΟ αγοριών (11-12 ετών) / Σ:4

 

 

 

18:05

400 ΕΛΕΥΘΕΡΟ κοριτσιών (11-12 ετών) / Σ:3

 

 

 

18:30

 

Τέλος Αγωνιστικής Ημέρας

 

 

 

 

To Χρονοδιάγραμμα είναι κατά μεγάλη προσέγγιση σύμφωνα με την εκτίμηση της ΚΟΕ.

Οι κολυμβητές και οι κολυμβήτριες, καθώς και οι οικογένειές τους θα πρέπει να βρίσκονται σε επαφή με τους/τις προπονητές/τριές τους, ώστε να βρίσκονται έγκαιρα στην πισίνα για το αγώνισμά τους. Συνιστώμενος χρόνος προσέλευσης 1:30’ πριν την αναγραφόμενη ώρα έναρξης του αγωνίσματος.  

ΩΡΕΣ ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗΣ: Κάθε πρωί έως 10’ πριν την έναρξη στην πισίνα των αγώνων (Ρ1) και 30’ κατά τη διάρκεια του μεσημεριανού διαλλείματος το Σάββατο. Επίσης θα διατεθεί για προθέρμανση η μεσαία (Ρ4) ανοικτή πισίνα 50μ μετά τις 10:00. Οι διαδρομές 1 και 8, θα διατίθενται αποκλειστικά και μόνο για ταχύτητες (sprints). Για προθέρμανση θα διατίθεται επίσης από το μεσημέρι του Σαββάτου και η κλειστή (Ρ3) πισίνα 25μ.

Παρακαλούμε για την καλύτερη εξυπηρέτηση των ομάδων και την ασφάλεια των αθλητών να τηρηθούν οι κανονισμοί της προθέρμανσης.

 

Αγωνιστικών κατηγοριών 13 ετών και μεγαλύτεροι/ες

H εταιρία PoolSport AE προσφέρει εν όψει

των Πανευρωπαϊκών Αγώνων Εφήβων – Νεανίδων

ένα ανδρικό κι ένα γυναικείο αγωνιστικό μαγιό

AQUARAPID CRONOS

Στον καλύτερο Έφηβο και στην καλύτερη Κορασίδα των Αγώνων

με βάση τη διεθνή βαθμολογία

 Συμμετοχές

  

Πρόγραμμα και Αποτελέσματα

 

 

   Σάββατο14 Δεκεμβρίου 2019 

 

 

Κυριακή15 Δεκεμβρίου 2019

   

 

 

 

 

 

 Σειρές

 

 

 Σειρές

  

 

 

 

 

9:00

 1500 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ανδρών

 

9:00

 800 ΕΛΕΥΘΕΡΟ γυναικών

 

9:40

 1500 ΕΛΕΥΘΕΡΟ γυναικών

 

9:20

 800 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ανδρών

 

10:00

 100 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ανδρών

 

9:30

 200 ΠΡΟΣΘΙΟ γυναικών

 

10:30

 100 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ γυναικών

 

10:10

 200 ΠΡΟΣΘΙΟ ανδρών

 

10:55

 200 ΥΠΤΙΟ ανδρών

 

10:50

 200 ΜΙΚΤΗ AT. Γυναικών

 

11:25

 200 ΥΠΤΙΟ γυναικών

 

11:30

 200 ΜΙΚΤΗ AT. Ανδρών

 

11:55

 400 ΜΙΚΤΗ AT. Ανδρών

 

12:15

 100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ γυναικών

 

12:40

 400 ΜΙΚΤΗ AT. Γυναικών

13:25

 100 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ανδρών

 

 

 

 

13:10

Διάλειμμα 45’

14:35

Διάλειμμα 45’

 

 

 

 

 

     Σειρές

 

 

 Σειρές

 

 

 

 

 

13:55

 100 ΠΡΟΣΘΙΟ ανδρών

 

15:20

 200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ γυναικών

 

14:30

 100 ΠΡΟΣΘΙΟ γυναικών

 

16:30

 200 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ανδρών

 

15:10

 400 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ανδρών

 

17:40

 100 ΥΠΤΙΟ γυναικών

 

16:10

 400 ΕΛΕΥΘΕΡΟ γυναικών

 

18:20

 100 ΥΠΤΙΟ ανδρών

 

17:20

Τελετή έναρξης 15’

 

18:50

 50 ΠΡΟΣΘΙΟ γυναικών

 

17:35

 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ανδρών

 

19:15

 50 ΠΡΟΣΘΙΟ ανδρών

 

18:15

 50 ΕΛΕΥΘΕΡΟ γυναικών

 

19:35

 50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ γυναικών

 

18:55

 50 ΥΠΤΙΟ ανδρών

 

20:00

 50 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ανδρών

 

19:20

 50 ΥΠΤΙΟ γυναικών

 

20:25

Τέλος Αγωνιστικής Ημέρας

 

19:45

 200 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ ανδρών

 

 20:30

 

Τελευταίες Απονομές – 

Τελετή Λήξης 15’

20:10

 200 ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ γυναικών

 

 

 

 

 

 

 

20:30

Τέλος Αγωνιστικής Ημέρας

20:45

Τέλος Διοργάνωσης